Zdravotníkom v piešťanskej nemocnici sme darovali nosový sprej Taffix, novú revolučnú ochranu pred Covid-19

V piatok 18. decembra dostala piešťanská Nemocnica A. Wintera dar v podobe 100 kusov nosového práškového spreja, ktorý zabraňuje vstupu vírusov do nosovej dutiny vrátane SARS -CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID-19 . Zamestnancom nemocnice predvianočnú nádielku odovzdali zástupcovia piešťanskej firmy CANDE s.r.o., ktorá práve v tomto náročnom období koronvírusu prichádza s jedinečnou novinkou na slovenský a český trh.

Taffix je novou revolučnou ochranou proti vírusovým ochoreniam vrátane COVID–19 . Práškový nosový sprej je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka. Po aplikácii Taffixu sa vytvorí na nosovej sliznici ochranný film a to do 50 sekúnd od vstreknutia . Pri aplikácii sa znižuje pH v nosovej dutine, ktoré účinne likviduje vírusy!

Znamená to, že Taffix vytvára dvojitú ochranu, teda jednu vo forme mechanickej gélovej bariéry a druhú vo forme chemickej ochrany, ktorá je dosiahnutá znížením pH . Doba účinku je 5 hodín.

Taffix zabraňuje prieniku až 97% vírusov do ľudského organizmu (čo potvrdili vedecké štúdie) vrátane SARS-CoV-2 spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

„Ideálne je ho použiť pred vstupom do rizikových interiérových prostredí, kde je možný výskyt vírusov vo vzduchu. Napríklad v supermarketoch, obchodoch, lekárňach, v škole, na pracoviskách, v športových kluboch, ale aj v dopravných prostriedkoch. Vhodná je tiež aplikácia pri stretnutiach s kýmkoľvek, kto nie je členom vašej domácnosti,“ vysvetlila Ing. Denisa Mitošinková zo spoločnosti CANDE s.r.o. a dodala: „Veríme, že Taffix pomôže tiež zdravotníkom ochrániť sa v tejto neľahkej dobe!“

Taffix nie je na lekársky predpis a môžete si ho zakúpiť v lekárňach, alebo prostredníctvom eshopu.

Všetky dôležité informácie nájdete na webovej adrese www.taffix.sk alebo www.cande.sk.

Farmaceutická spoločnosť CANDE s.r.o. patrí medzi popredné farmaceutické firmy s portfóliom najnovších generických liekov na predpis, hradených zo zdravotného poistenia.